گیاهان

مرجان

[vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1612682109815{background-color: #ffffff !important;border-radius: 15px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”][vc_column_text text_larger=”no”]

مرجان

مرجان بومی منطقه ماداگاسکار است. این منطقه از نظر گیاهی منطقه ی بسیار قدرتمندی است و دارای گونه های خیلی خاصی است. این گیاه از گیاهان گلدار این خانواده است البته با تیغ های فراوان و با شاخه های منشعب و برگ هایی شبیه به برگ زرشک و گل هایی قرمز رنگ که یکی از زیباترین بخش های این گیاه است. برای آشنایی با این گیاه و بیماری ها و مشکلات آن همراه ما باشید.
در این گیاه، قسمت قرمز رنگ در واقع دوبراکته کلیوی شکل است که در زیر گل ها ظاهر می‌شود. در تمام طول سال ممکن است گل بدهد ولی اغلب در زمستان گل می‌دهد. این گیاه نیمه گوشتی است که در قسمت زیرین چوبی شده است.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”40″ woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_single_image image=”6935″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank” parallax_scroll=”no”][vc_empty_space height=”40″ woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_column_text text_larger=”no”]

نیازها و شرایط نگه داری مرجان

نور

مرجان به نور زیاد غیر مستقیم احتیاج دارد. اگه نور مستقیم یا شدید باشه برگ ها زرد می‌شوند. داخل منزل پنجره ی جنوبی  پشت پرده سفید مکان مناسبی برای نگهداری آن است. البته داخل منزل باید حتما تهویه داشته باشد و اگر تهویه نداشته باشد گل نمی‌دهد.

 

دما

بهترین رنج دمایی ۱۶ الی ۲۴ درجه سانتی گراد می‌باشد. هوای گرم تابستان باعث زرد شدن برگ می‌شود. هوای گرم برای گلدهی مناسب نیست و بهترین گلدهی را در هوای خنک دارد.

 

خاک

بهترین ترکیب خاک برای مرجان ، نوع کاکتوس یعنی ۳ قسمت ماسه ۲ قسمت خاک برگ و ۲ قسمت خاک باغچه است تا آب را از خود رد کند و خدای نکرده باعث پوسیدگی نشود.

 

هرس

برگ های زرد و خشک شده را بچینید. اگر گیاه خیلی بلند است می‌توانید ساقه ی آن را از بالا بچینید و قلمه بزنید و ساقه قبلی هم از کنار جوانه می‌زند و گیاه گرد خواهد شد.

 

کوددهی

از بهار تا آخر پاییز دوهفته یک بار با کود آهن و کودهای آپارتمانی گیاه مرجان خود را تغذیه مصنوعی کنید. این گیاه آهن نیاز دارد و دو هفته یک بار آهن نیاز دارد.

 

گلدهی

اگر شرایط مهیا باشد در طول سال گل می‌دهد ولی در نمیه دوم سال گلدهی بیشتر است. تغذیه با آهن هم باعث افزایش گلدهی در گیاه خواهد شد.

 

آبیاری

بین دو آبیاری حتما باید خاک گیاه مرجان خشک شده باشد، بر عکس کاکتوس ها این گیاهان سوخت و ساز زیادی دارند.

 

رطوبت

مرجان ها به خاطر نوع متابولیسم و تکامل خود به کمبود رطوبت مقاوم هستند ولی خب جای مرطوب برای آن ها یک امتیاز محسوب می‌شود.

 

افزایش

بسته به گونه، با بذر، قلمه و تقسیم بوته افزایش می یابد. در استفاده از قلمه برای جلوگیری از ترشح شیره در انتهای برش خورده، باید انتهای آن را در خاک ذغال و یا آب گرم فرو برد. پس از آن در محیط کشت قرار داد.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20″ woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_column_text text_larger=”no”]

آبياری مرجان با آب بان

با استفاده از آب بان می توانید این گیاه را ۱۰ الی ۱۴ روز یک بار آبیاری کرده و از آبیاری منظم گل و گیاه خود اطمینان حاصل کنید.

 

کوددهی مرجان با آب بان

با استفاده از آب بان رویا و پویا و شکوفا می توانید به برگ دهی، باروری، گل دهی و تغذیه کامل خود کمک شایانی کرده و تا یک دوره سه ماهه نیاز به کودرسانی آن را برطرف کنید.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”40″ woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_single_image image=”6936″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank” parallax_scroll=”no”][vc_empty_space height=”40″ woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_column_text text_larger=”no”]

بیماری های این گیاه و چگونگی درمان آن

مرجان به شپشک آردآلود، تریپس و شته روی گل، حساس است. در تابستان ممکن است دچار بیماری قارچی شود که با سم پاشی مشکل حل می شود.[/vc_column_text][vc_empty_space woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *