معرفی گروه آب بان

گروه آب بان ؛ متشکل از نخبگان و دانشجویان برتر دانشگاه های سراسری تهران، تحت حمایت ستاد نانو و مجموعه طراحان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز نمود.

هدف نهایی فعالیت های این گروه، تولید محصولاتی با بهره گیری از به روز ترین دانش جهان، در راستای صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری در حوزه های کشاورزی، پرورش گل و گیاهان و باغداری بوده تا در حد توان، گامی موثر در جهت حفظ محیط زیست برداشته شود.

معرفی محصول آب بان

آب بان پلیمر تجزیه پذیری ست که توانایی جذب آب تا ۳۰۰ برابر وزن خود را داراست. این محصول به خوبی می‌تواند همانند مخازن کوچک آب عمل کرده و آب را درون خود ذخیره کند و به تدریج در اختیار گیاه قرار دهد و بازه های زمانی آبیاری را حتی تا ۳ هفته افزایش دهد. محصول تولیدی این شرکت علاوه بر خصلت نگهداری آب و کاهش دفعات آبیاری توانایی رهایش تدریجی کود را دارا بوده و در واقع این محصول کود را نیز همانند آب در درون خود ذخیره کرده و به تدریج و با سرعت کم در اختیار گیاه قرار می‌دهد. این خصلت باعث می شود که نیاز گیاه به مواد مغذی تا حد مطلوبی تامین شده و نیاز زمین به کود های حیوانی و شیمیایی کاسته شود و همچنین از آلودگی‌ خاک و آب جلوگیری شود.

مزایای استفاده از محصولات آب بان

۱. افزایش بازه های زمانی آبیاری تا ۲ الی ۳ هفته بسته به نوع گیاه و شرایط محیطی آن

۲. کودرسانی تا یک دوره ۳ ماهه

۳‌. سبک کردن خاک با ایجاد تخلخل در خاک

۴. افزایش مقاومت گیاه به گرما و سرما زدگی

۵. افزایش خصلت جوانه زنی بذر

۶. عدم نیاز ب کود حیوانی و جلوگیری از انتشار بوی بد

۷. کاهش آلودگی آب و خاک

۸. یک بار مصرف نیست و تا زمانی که خاک گلدان عوض نشود کارایی خود را حفظ می‌کند

۹. کاهش قابل توجه میزان مصرف آب

۱۰. افزایش باروری، ریشه زایی، گل و برگ دهی گیاه

۱۱. دانش بنیان و ساخت داخل

۱۲. زیست تخریب پذیر و زیست سازگار

۱۳. توانایی جذب آب تا ۳۰۰ برابر وزن خود