گیاهان

سانسوریا

[vc_row css=”.vc_custom_1622547774799{background-color: #ffffff !important;border-radius: 15px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

سانسوریا

سانسوریا از جمله گل های بسیار مناسب و مقاوم برای دفاتر اداری، بانک ها، کارخانه ها و … می باشد. برگ های بلند و کشیده ی آن نگاه را به سمت بالا هدایت کرده و برای تاکید کنار ستون ها زیبایی خاصی دارد. به نور کم و آب کم خیلی مقاوم بوده و یکی از گیاهان رایج در خانواده هاست. خرید سانسوریا آب بان

سانسوریا در نوع ابلق به علت ابلق بودن، برگ ها به نور بیشتری احتیاج دارد، آبیاری بیش از اندازه مخصوصا در زمستان باعث پوسیدگی قاعده برگ ها می شود. گیاهی مناسب برای کاشت گروهی و مقایسه اندازه و رنگ برگ ها با یکدیگر است.

جهت خرید سانسوریا می توانید به قسمت پایین این صفحه مراجعه نمایید.[/vc_column_text][vc_empty_space woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_single_image image=”4746″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank” parallax_scroll=”no”][vc_empty_space woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_column_text text_larger=”no”]

نیاز ها و شرایط نگه داری سانسوریا

نور: گرچه سانسوریا به نور کم مقاوم است ولی نور کامل بهترین شرایط نوری این گیاه است.

دما: اگر چه در زمستان تا درجه حرارت ۱۰ درجه سانتی گراد را تحمل می کند، ولی درجه حرارت مطلوب در این فصل ۱۶ درجه سانتی گراد است، در تابستان در درجه حرارت مطلوب برای انسان شرایط خوبی دارد.

آبیاری: بین دو آبیاری خاک گیاه سانسوریا بایستی خشک شود. خشکی خاک را می تواند تا حدی تحمل کند ولی خشکی زیاد باعث چروکیدگی برگ ها می شود.

رطوبت: سانسوریا نیاز رطوبتی کمی دارد و به غبارپاشی احتیاج ندارد.

کوددهی: هر دو هفته یک بار کمبود عناصر در خاک گلدان را با اضافه نمودن کودهای مایع یا جامد محلول در آب مخصوص گل ها جبران کنید.

خاک مناسب: خاک کمپوست بهترین خاک برای گیاه سانسوریا است.

تعویض گلدان: سانسوریا گلدان کوچکتر را بر بزرگ ترجیح می دهد، گلدان را عوض نکنید، مگر اینکه در حال ترکیدن باشد و سه سال یکبار عمل تعویض را انجام دهید، خاک اطراف ریشه و به طور کلی خاک گلدان را با فشار دست متراکم کنید.

تمیز نمودن برگ: برگ های غبارآلود را با پارچه و با اسفنج مرطوب تمیز کنید.

تکثیر: تقسیم ساقه های زیر زمینی و جدا کردن پا گیاه در بهار به ویژه نژادهای ابلق، گرفتن قلمه برگ به قطعاتی در حدود ۸ سانتی متر و ریشه دار کردن آن ها در خاک کاکتوس مناسب ترین روش می باشد.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10″ woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_column_text text_larger=”no”]

آبیاری سانسوریا با آب بان

با استفاده از آب بان میتوانید بازه های زمانی آبیاری این گیاه را به ۳ الی ۴ هفته یک بار برسانید و از آبیاری منظم گیاه خود اطمینان حاصل کنید.

کوددهی سانسوریا با آب بان

آب بان بن زا و رویا به ریشه زایی، برگدهی و رشد ساقه گیاه شما کمک شایانی کرده و تا یک دوره سه ماهه نیاز گیاه به تغذیه را برطرف می نماید.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”32″ woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_single_image image=”4745″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank” parallax_scroll=”no”][vc_empty_space height=”32″ woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_column_text text_larger=”no”]

بیماری های گیاه و روش درمان

برگ رنگ پریده و نقوش خود را از دست داده است: نور کافی نیست و یا گیاه احتیاج به تغذیه مصنوعی دارد، گلدان را به محل روشن تر با نور غیر مستقیم منتقل نموده و یا کمبود عناصر خاک گلدان را با تغذیه مصنوعی هر سه هفته یک بار جبران کنید.

زخم قهوه ای روی برگ نمایان شده است: آبیاری زیاد بوده است، اجازه دهید سطح خاک گلدان در فاصله بین دو آبیاری خشک و سپس آبیاری نمایید، زهکش را بازدید کنید.

برگ قهوه ای شده و خشک می شود: گیاه تشنه و هوا گرم است، گلدان را آبیاری کنید و به محل خنک تری منتقل نمایید.

برگ بد شکل و حاشیه آن جویده شده است: هر دو هفته یک بار با سم حشره کش سمپاشی کنید.

برگ جدید نرم و آبکی است و می افتد: تغذیه بیش از اندازه است، تغذیه مصنوعی را متوقف کنید تا برگ سفت شود، با نصف میزان توصیه شده کوددهی کافی است، در پائیز و زمستان تغذیه لازم نیست.

زخم پنبه ای سفید رنگ روی برگ ظاهر شده است: حشره آفت عامل این بیماری است، با پنبه آغشته به محلول سم لکه ها را خیس کنید و یا هر دو هفته یک بار با سم حشره کش نفوذی گیاه را سمپاشی کنید تا علائم بر طرف شوند.

حاشیه برگ دارای لکه قهوه ای و خشک شده است: برگ های گیاه با شیشه گرم در ارتباط است، آن را جابه جا کنید.

نقاط قهوه ای زنگ مانند روی برگ مشاهده می شود: از مواد براق کننده شیمیایی استفاده نکنید، برگ ها را با پارچه یا اسفنج تمیز کنید.

برگ سیاه رنگ شده و آبکی است: یخ زدگی عامل آن است، در شب های سرد گیاه را نزدیک شیشه قرار ندهید، گلدان را به محل گرم تری منتقل کنید.

برگ از قاعده می پوسد: خاک باتلاقی شده است، آب زیر گلدانی را خارج کنید و اجازه دهید خاک سطح گلدان در فاصله بین دو آبیاری خشک شود، آبیاری بعدی را با میزان کمتری انجام دهید، زهکش را بازدید نمایید.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”32″ woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][vc_column_text text_larger=”no”]

خرید سانسوریا آب بان

[/vc_column_text]

[vc_empty_space height=”32″ woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *