گل کالادیوم را شاید بتوان از نظر زیبایی و جذابیت سلطان گل های آپارتمانی دانست . گیاه کالادیوم بهترین ترکیب رنگ را  بر روی برگ هایش دارد . همین جذابیت و زیبایی باعث شده که در همه جهان طرفدارن پر و پا قرص زیادی داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با این گل می توانید مقاله کالادیوم را مطالعه نمایید. در این مقاله در مورد مشکلات و بیماری های کالادیوم آن صحبت می کنیم.

رشد کم و ریزش برگ ها

علت رشد نکردن و ریزش برگ کالادیوم ، کم بودن نور خورشید می باشد که باید در برابر نور خورشید قرار بگیرد . برای رفع این مشکل بهتر است گل را به محل پر نور تری ببرید . و همچنین احتیاج به تغذیه مصنوعی می باشد که باید هفته ای ۳ تا ۴ بار تغذیه گیاه را تامین کنید.

خشک و چروک بودن برگ ها

این مشکل و بیماری دو علت دارد که یکی از علت ها تشنه بودن گیاه و دومی گرم بودن هوا می باشد که باید حتما در چنین مواقعی گیاه را آبیاری و غبار پاشی کنید و آن را به محل بهتری دور از گرما ببرید .

ترک خوردن برگ ها

گیاه در محلی قرار دارد که رفت و آمد زیاد می باشد و باعث برخورد افراد با گیاه می باشد که باعث ترک خوردن آن می شود . بهتر است گیاه را در محلی قرار دهید که رفت و آمد وجود نداشته باشد . علت دیگر ترک خوردن آن می تواند  ماندن قطرات آب بر روی برگ ها باشد.

وجود قارچ

آبیاری بیش از اندازه باعث به وجود آمدن قارچ می شود که زیبایی گل را از دست می دهد و همچنین گل را خراب می کند. برای حل این مشکل بهتر است بین آبیاری گل فاصله انداخته و در صورت خشک شدن خاک گل، آن را آبیاری کنید.

کم رنگ شدن برگ ها

این گیاه باید در برابر نور بماند و باید نور کافی را به خود جذب کند، علت اینکه رنگ برگ ها از بین رفته است، نبودن نور کافی می باشد که باید آن را در برابر نور قرار دهید.

چسبناک بودن و وجود حشرات ریز روی برگ ها

در صورت مشاهده چنین مشکل و بیماری، بایستی گیاه را سم پاشی کنید و این سم پاشی بایستی هفته ای ۲ بار تا از بین رفتن حشرات سبز رنگ ادامه یابد.

قهوه ای و چین و چروک شدن برگ ها و ساقه

علت این بیماری سرد بودن بیش از حد هوا می باشد که بهتر است آن را به جای گرم تر و بهتر ببرید . حواستان باشد که اگر محلی که گیاه در آن قرار دارد گرم باشد، باعث آسیب رسیدن فراوان به آن می شود. البته این خشک شدن در فصل پاییز طبیعی می باشد و علت آن این است که گل به خواب می رود.

قهوه ای و چین و چروک شدن برگ ها

علت این بیماری سرد بودن بیش از حد هوا می باشد که بهتر است آن را به جای گرم تر و بهتر ببرید . حواستان باشد که اگر محلی که گیاه در آن قرار دارد گرم باشد، باعث آسیب رسیدن فراوان به آن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *