یکی از لوکس ترین گیاهان آپارتمانی درخت پاچیرا است. قیمت گل پاچیرا نسبتا زیاد است اما طرفداران زیادی دارد چرا که به گیاه پول معروف است! بله نام دیگر این گیاه زیبا، درخت پول است و در نظریه فنگ شویی از آن به عنوان یکی از گیاهان پولساز و انرژی مثبت یاد شده است. برای مطالعه بیشتر در مورد این گیاه مقاله پاچیرا را مطالعه نمایید. برای آشنایی با مشکلات و بیماری های پاچیرا و روش درمان در این مقاله همراه ما باشید.

زرد شدن برگ ها

این مشکل می‌تواند ناشی از کمبود رطوبت، تعویض بیش از حد مکان گلدان و یا کوددهی زیاد باشد. پس از اینکه دلیل اصلی را تشخیص دادید، باید آن را حل کنید. رطوبت هوا باید با اسپری کردن آب به برگ ها افزایش پیدا کند، مکان گلدان نیز باید از پیش تعیین شده باشد و گیاه برای همیشه در یک نقطه قرار بگیرد. در آخر، باید بتوانید میزان اضافی کود را با توجه به نیاز های گیاه متعادل کنید، اگر لازم بود می‌توانید مجددا آن را در خاکی جدید و تازه بکارید.

وجود لکه روی سطح برگ ها

لکه دار شدن برگ ها احتمالا نشان دهنده کمبود پتاسیم است. استفاده از کودهای دارای مقدار بالایی از پتاسیم، درمان مناسبی برای گیاه خواهد بود.

پوسیدگی ریشه

این بیماری نتیجه خیسی زیاد و جمع شدن آب در خاک است که باعث ریزش برگ ها و نرم شدن ساقه می‌شود. اگر متوجه شدید که گیاه درگیر این مشکل شده است، به سرعت آن را از گلدان خارج کنید، خاک‌ اطراف ریشه را پاک کرده و تمام بخش‌ های فاسد و پوسیده ریشه را جدا کنید. در نهایت ریشه را در خاکی تازه بکارید.

کپک زدن سطح خاک

اگر لایه‌ای سفید یا خاکستری بر سطح خاک ظاهر شد، احتمالا ناشی از کپک است. این اتفاق هم نشان دهنده رطوبت بیش از حد خاک است. بهترین کاری که می‌توانید برای حل این مشکل انجام دهید، این است که تمام خاک را عوض کنید. اگر کپک فقط در سطح بالایی خاک قرار داشت و به بخش های زیرین سرایت نکرده بود، تنها تعویض لایه رویی خاک کفایت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *