بیماری های برگ عبایی

یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی گل برگ عبایی است. این گیاه زیبا با برگهای پهن و سبز تیره خود در دکوراسیون شما خود نمایی می‌کند و ظاهری شیک و مدرن به آن می‌دهد. برگ عبایی برای داخل لابی، راهروها و اتاق های تاریک مناسب است و به راحتی با هر شرایطی خود را وقف می‌دهد. همانند هر گیاه دیگری، برای برگ عبایی نیز امکان وقوع یکسری بیماری ها و مشکلات وجود دارد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با بیماری های این گیاه و روش درمان آن آشنا شوید.

وجود زخم های سفید پنبه ای زیر برگ ها

حمله آفت شپشک آرد آلود باعث این عارضه است. برای رفع بیماری هر ۲هفته یکبار با سم حشره کش نفوذی ، گیاهتان را سمپاشی نمایید تا علائم فوق برطرف گردند. همچنین می توانید با پنبه آغشته به سم، لکه ها را خیس نمائید.

زرد شدن و ریزش برگ ها

علت این امر آبیاری بیش از اندازه است. برای رفع مشکل زهکش گلدانتان را بررسی نمایید. اجازه دهید در فاصله بین دو آبیاری ، سطح خاک خشک شود.

شکاف برداشتن برگ ها

به علت تغذیه زیاد، در برخی موارد، برگ های گیاه شکاف بر می دارند. برای رفع بیماری باید تغذیه گیاه را تا تابستان آینده متوقف کنید. تغذیه را هر ماه، فقط یکبار و با نصف میزان توصیه شده انجام دهید.

نرم و آبکی و تیره شدن برگ ها

هوای سرد یا یخ زدگی، موجب آن می شود. برای رفع مشکل گیاهتان را به محل گرم تری منتقل نمایید.

وجود لکه های زرد و قهوه ای زیر برگ ها

حشره آفت، عامل این عارضه است. برای رفع بیماری با سمم حشره کشش نفوذی، هر ماه یکبار، گیاهتان را سمپاشی نمایید تا علائم برطرف گردند.

وجود لکه های قهوه ای سوخنه زیر برگ ها

علت این امر، آفتاب سوختگی می باشد. برای درمان، گیاه را از اشعه مستقیم آفتاب دور نگهدارید. همچنین برگ های آسیب دیده را از قاعده قطع نمایید.

وجود نقاط ریز قهوه ای زیر برگ ها

دلیل این مشکل به علت استفاده از مواد براق کننده است. به جای مواد براق کننده، از پارچه و اسفنج مرطوب استفاده کنید.

رنگ پریدگی برگ ها

علت این امر، هوای خشک و خاک ضعیفِ گلدان است. برای رفع بیماری گلدان را تعویض و گیاهتان را آبیاری نمایید.

وجود تارعنکبوت زیر برگ ها

عامل آن، کنه قرمز ریز است. برای رفع مشکل هر ۱۴ روز یکبار، گیاهتان را با سم کنه کش سمپاشی نمائید. همچنین غبارپاشی نیز در کاهش آفات موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *